Veletrh IDET opět nabídl setkání z očí do očí

Moravská metropole hostila na začátku října mezinárodní veletrh IDET. Setkání předních výrobců a prodejců vojenské a bezpečnostní techniky se konal již pošestnácté, a nechyběla na něm samozřejmě ani Explosia.

Tradičně vysoká účast na našem stánku potvrzuje, že naši obchodní partneři mají zájem o setkávání se zástupci Explosie. Veletrh totiž nabízí nejen možnost přátelského shledání, ale především dává možnost diskutovat jak obchodní, tak i technické záležitosti. „Naši obchodníci i odborníci absolvovali během tří dnů několik desítek schůzek, které mají za cíl co nejlépe pochopit potřeby našich zákazníků tak, abychom na ně mohli jako společnost reagovat. Proto považujeme účast na veletrzích tohoto typu za nezbytnou, obzvlášť, jedná-li se o veletrh domácí,“ vysvětluje předseda představenstva společnosti Explosia Radomír Krejča. Stánek Explosie byl především přehlídkou speciálních výrobků, pozornost na sebe poutaly například Semtex Desintegrátor, určený pro boji proti terorismu, Semtex Razor, ohebná kumulativní nálož sloužící k řezání kovů, anebo celospalitelné moduly, o kterých se hodně hovoří s ohledem na nákup děl Caesar do české armády. Mezi významné hosty, kteří na stánek Explosie zavítali, se zařadil i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, pod jehož ministerstvo Explosia spadá. „Zajímal se například o to, zdali je Explosia připravena na dodávky modulů pro českou armádu, či jestli se nám daří plnit finanční plán letošního roku. Jsem rád, že jsme na oba zmiňované dotazy mohli reagovat kladně,“ dodává Radomír Krejča. Veletrh IDET se koná vždy jednou za dva roky, další ročník by se tak měl uskutečnit v roce 2023.